Poprawa samopoczucia

Artykuł opublikowany (ostatnia modyfikacja )

Źródło tej strony | Kategorie: podstawowe wiadomości

Poprawa samopoczucia

Osoby chore na azs codziennie walczą z plamami, świądem, pieczeniem i brakiem akceptacji wśród ludzi. Wszystkie te elementy prowadzą do złego samopoczucia, dyskomfortu psychicznego i fizycznego oraz do obniżenia samooceny. Oto parę wskazówek, które mogą poprawić twoje samopoczucie.

Forum

Po wymianie naszych doświadczeń na forum, zauważyliśmy, że dużo osób bardzo je sobie ceni. Na forum można znaleźć osoby, które rozumieją nasze problemy. Można znaleźć tu zrozumienie, akceptację, można tu trochę pomarudzić lub wspomóc kogoś innego. Taka świadomość zrozumienia, kontaktu z innymi ludźmi chorymi na azs poprawia samopoczucie i komfort psychiczny. Człowiek rozumie, że nie boryka się z takimi problemami sam.

Wiedza na temat azs

Wiedza na temat naszej choroby pozwala ją bardziej zrozumieć, dzięki wiedzy i doświadczeniu w pewnym stopniu da się ją opanować. Człowiek zaczyna rozumieć reakcje organizmu i potrafi zawczasu zareagować. Im więcej wiesz o swojej chorobie, tym pewniej będziesz się z nią czuł i tym lepiej będziesz z nią walczył.

Sport

Sport jest bardzo ważny dla zdrowia fizycznego jak i psychicznego. Uprawianie sportu daje mnóstwo energii życiowej, zadowolenia z siebie oraz lepsze samopoczucie. Uprawianie sportu powoduje zwiększenie ilości Endorfiny w organizmie – tak zwany hormon szczęścia.

Samoocena

Z powodu widocznych, nieraz bardzo szpecących zmian skórnych, uwag ze strony innych ludzi oraz dziwnych spojrzeń i pytań, człowiek chory na azs cierpi na niską samoocenę. Warto poczytać jakąś książkę lub przejrzeć strony internetowe poruszające temat samooceny i metod jej poprawy.

Inspiracje

Oto parę filmów które ukazują zmagania ludzi ze swoimi problemami. Ich sposób podejścia do życia i problemów może wiele nauczyć.

The Boy Whose Skin Fell Off

Film dokumentalny „Chłopiec, któremu odpadała skóra” „The Boy Whose Skin Fell Off” TV - Discovery World http://www.imdb.com/title/tt0466710/

Murderball

Film dokumentalny „Gra o życie” „Murderball” http://www.imdb.com/title/tt0436613/

Film można za darmo obejrzeć na stronie www.iplex.pl z polskimi napisami. Przed filmem trzeba obejrzeć ok. 30 sekund reklam i odpowiedzieć na pytania z wiązane z treścią reklam – wymóg serwisu www.iplex.pl. Film od +18.

Nick Vujicic

Nick Vujici - kaznodzieja, mówca motywacyjny i dyrektor Life Without Limbs. Więcej na Wikipedii - Nick Vujicic

Inspirujące fragmenty z filmu o Nicku Vujicicu i jego przemówień: http://www.youtube.com/watch?v=KIprMBXRz0Q

Znani a nie tacy ładni ;)

Jest parę znanych postaci które mimo swoich różnych „widocznych zmian” radzą sobie doskonale w społeczeństwie.

Seal

Seal Henry Olusegun Olumide Adeola Samuel Piosenkarz – blizny na twarzy (toczeń rumieniowaty układowy)

Forest Whitaker

Forest Whitaker Aktor – opadnięta powieka (Ptoza)

Laurence Fishburne

Laurence Fishburne Aktor – blizny po trądziku

Michael Jackson

Michael Jackson Piosenkarz - bielactwo nabyte

Kolor skóry piosenkarza budził wiele kontrowersji. W programie “Oprah Winfrey Show” w 1993 Jackson stwierdził, że kolor jego skóry zmienił się za przyczyną vitiligo. Ze wzglądu na kontrowersyjną postać piosenkarza trudno brać jego słowa za prawdę. Mimo wszystko można znaleźć materiały fotograficzne potwierdzające ten fakt.

Autor: Opublikowane w serwisie Atopowe.pl ; Licencja GNU Wolnej Dokumentacji, wersja 1.2, Listopad 2002