Reorganizacja serwisu atopowe.pl

W kwietniu 2016 r. stare forum zostanie wyłączone, a treść przeniesiona w nowe miejsca, które nie będą od nas wymagały aktywnego utrzymywania.

Autor: ; Artykuł opublikowany (ostatnia modyfikacja ) przez Atopowe.pl.
Ściana małych drewnianych oetykietowanych szuflad.

Fot. Carolina Prysyazhnyuk, źródło

Przenosimy treść serwisu w inne miejsca, które mają już istniejącą infrastrukturę i nie będą wymagały od nas wysiłku przy utrzymywaniu.

 • Atopedia:

  Instalacja MediaWiki zostanie zamieniona na pliki HTML. Stare URLe pozostaną dostępne, z minimalnymi różnicami.

 • Forum:

  1. Przełączę forum w tryb tylko do odczytu — nie będzie można już pisać na atopowe.pl/forum. (spróbuję zamienić je na pliki statyczne)
  2. Umieszczę linki do /r/atopowezapalenieskory.
  3. Poproszę obecnych moderatorów o pomoc z utrzymywaniem porządku na subie.
 • Blog:

  Zamienię instalację wordpress na statyczne pliki HTML.

 • domeny atopowe.pl i atopowe-zapalenie.pl:

  Na domeny na razie nie konkretnych planów.

—wahwah


 • Aktualizacja 2016-04-24: Atopedia, forum i blog są już w postaci archiwum i plików statycznych. Teraz można je przenieść na normalny hosting, pod warunkiem że będzie tam Apache i możliwość używania plików .htaccess i mod_rewrite, bo jest to potrzebne do archiwum forum.

 • Aktualizacja 2016-11-16: Po migracji było sporo problemów. Strona główna była brzydka, nie można było wyświetlić plików z jednej kategorii, niedziałające linki wewnętrzne (kilkało się na jakiś link na Atopedii, i on prowadził do nieistniejącego adresy). Część problemów jest już rozwiązana, ale jeszcze nie wszystkie.

 • Aktualizacja 2016-11-17: Wszystkie wewnętrzne linki działają, i wszystkie obrazki działają. Pozostało przejrzenie pod względem organizacji materiału, i usunięcie niepotrzebnych stron.

 • Aktualizacja 2016-11-20: Zredukowałem liczbę artykułów / podstron. Na blogu z 217 do 86 wpisów (czyli o 60%), na Atopedii z oryginalnych 634 artykułów do 203 (nie licząc ulotek i kosmetyków). Dodałem też menu po prawej stronie wszystkich podstron, dzięki czemu będzie łatwiej przejść do innego artykułu. Na razie wyliczyłem artykuły z kategorii “podstawowe wiadomości” z założeniem, że jest to dla osób nowych na stronie.

 • Aktualizacja 2017-10-15: Po padzie dysków w serwerze na którym stało archiwum forum zdecydowałem się już go nie przywracać.

Huśtawka, poprzeczna belka podparta pośrodku, z dwiema osobami po jednej z każdej ze stron. Każda z tych osób próbuje przeważyć belkę na swoją stronę.

fot. Mark Kriegsman, źródło

Wzmocnijmy nasz układ odpornościowy (albo i nie)

Opisy produktów zapewniają nas że „wzmocnią one nasz układ immunologiczny”. Czy jest to możliwe, czy jest to dobry pomysł, i co to oznacza, wzmocnić układ immunologiczny?

Ulotki leków usunięte

Usunąłem ulotki leków z atopowe.pl.